ROWERY
ELEKTRYCZNE

Serwis i naprawa

Serwis i naprawa

SERWIS I NAPRAWA ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH

EL-BIKE rowery elektryczneW EL-BIKE zajmujemy się nie tylko sprzedażą używanych rowerów elektrycznych, ale przede wszystkich ich serwisowaniem, naprawą oraz regeneracją baterii.

CO SIĘ MOŻE ZEPSUĆ W ROWERZE ELEKTRYCZNYM?

Rower ektryczny pozornie nie wygląda zbyt skomplikowanie. Z uwagi na to jednak, że posiada elektronikę, może się w nim zepsuć wiele elementów. Przykładem może być: okablowanie, czujnik, silnik, sterownik, wyświetlacz, licznik, manipulator, bateria, BMS w baterii, oraz wiele innych.

Bez względu na to, czy mechanizm elektryczny w Twoim rowerze przestał działać, czy po prostu zbił Ci się licznik… serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego serwisu. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie na każdy problem związany z usterką w rowerze elektrycznym. By skorzystać z naszego serwisu nie musisz kupować u nas roweru – naprawimy Twój rower niezależnie od miejsca, w którym go kupiłeś (pod warunkiem, że pochodzi z legalnego źródła).

Nasze usługi serwisowe

EL-BIKE rowery elektryczneŚwiadczymy kompleksowe usługi. Zależy nam na tym, by nasi Klienci czuli wsparcie nie tylko podczas zakupu roweru, ale również przez cały okres jego eksploatacji. Kupując u nas rower możesz być pewien, że cokolwiek się w nim uszkodzi – my to naprawimy.
Przykłady świadczonych przez nas usług serwisowych: regeneracja baterii typu Li-Ion (Sony, Sanyo, LG, Panasonic) i wymiana ogniw, testowanie baterii pod obciążeniem, czyli sprawdzanie ile bateria ma watogodzin (Wh), dopisywanie baterii do roweru po wymianie, wymiana silników elektrycznych, wymiana sterowników, diagnostyka komputerowa pozwalająca ustalić, co jest przyczyną usterki (na przykład silnik, sterownik, bateria, czujnik naprężenia ramy, czujnik PAS).

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH

Naprawa rowerów kojarzy się najczęściej z czynnością mechaniczną. W przypadku rowerów elektrycznych dochodzi jednak dodatkowo elektronika. Naprawa elektroniki w rowerze elektrycznym wymaga podpięcia go pod dedykowany danemu modelowi komputer serwisowy. Diagnostyka komputerowa pozwala ustalić dokładną przyczynę usterki.

WYMIANA I REGENERACJA BATERII

Regenerujemy baterie typu Li-Ion (LG, Sony, Panasonic, Sanyo). Zabieg regeneracji baterii polega na wymianie jej ogniw. Dodtkowo wymianie może także podlegać elektronika baterii,czyli płytka BMS, odpowiadająca za zarządzanie ładowaniem i rozładowaniem baterii. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj.

PRZEGLĄDY SEZONOWE ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH

Rower elektryczny dla jednych jest środkiem transportu w drodze do pracy, dla innych sposobem na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, czy też pojazdem umożliwiającym bycie bliżej natury. Aby mieć pewność, że Twój rower zawiezie Cię tam, gdzie chcesz, musisz zapewnić mu regularne przeglądy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przejedziesz bezpiecznie kolejne setki, czy tysiące kilometrów.

ZABEZPIECZENIE PRZED KRADZIEŻĄ (NAWIGACJA GPS)

Właściciele rowerów decydują się często na montowanie systemu GPS, dzięki któremu zawsze można zlokalizować swój rower. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, montujemy GPS. Istnieje także możliwość umieszczenia na ramie roweru informacji wskazującej na obecność GPS. GPS montujemy tylko i wyłącznie na życzenie Klienta. Możliwe jest także zainstalowanie systemu GPS w innych niż rower pojazdach.