ROWERY
ELEKTRYCZNE

Regeneracja baterii

Regeneracja baterii

Wymiana i regeneracja baterii w rowerach elektrycznych

EL-BIKE rowery elektryczneAkumulator, czyli tak zwana bateria, jest bardzo ważnym elementem budowy roweru elektrycznego, gdyż dostarcza prąd do wprawienia w ruch silnika. Od rodzaju zastosowanej baterii zależy jaką maksymalną prędkość rower może rozwinąć, a także jego zasięg, czyli jak daleko można nim pojechać na jednym ładowaniu. Bateria jest jednak tym elementem, który w rowerze elektrycznym zużywa się najczęściej. Zwykle wystarcza na paręset cykli ładowania (przeciętnie jest to około 700 do 1000 cykli, w zależności od modelu roweru i rodzaju zastosowanego w nim akumulatora). Po tym czasie baterię trzeba albo wymienić albo zregenerować.

W EL-BIKE posiadamy niezwykle obszerną wiedzę na temat stosowanych w rowerach elektrycznych akumulatorów oraz duże doświadczenie w ich wymianie i regeneracji.

Rodzaje i parametry baterii

EL-BIKE rowery elektryczneIstnieje 5 rodzajów akumulatorów do rowerów elektrycznych: Li-ION (baterie litowo-jonowe), Li-Poly (baterie litowo-polimerowe), Ni-MH (baterie niklowo-metalowo-wodorkowe), Ni-Cd (baterie niklowo-kadmowe) oraz baterie żelowe. Najbardziej trwałym i efektywnym rozwiązaniem są baterie Li-ION.
Baterie w rowerach elektrycznych posiadają różną moc (wartość mierzona w watogodzinach, Wh), która informuje nas o zasięgu roweru na jednym ładowaniu. Akumulatory zbudowane są z tak zwanych ogniw, których ilość wewnątrz różni się w zależności od ich pojemności i napięcia. Najczęściej stosowanymi napięciami baterii w rowerach elektrycznych są 25V, 36V i 48V

Co zrobić, kiedy bateria straci swoją pojemność?

REGENERACJA BATERII

Naprawa baterii, czyli jej regeneracja, jest rozwiązaniem najtańszym ( jeżeli jest możliwa. Niektóre typy baterii skonstruowane są tak, że nie pozwalają na ich wymianę).Polega ona na wymianie i odpowiednim zgrzaniu znajdujących się w baterii ogniw. Podczas regeneracji baterii, wymieniane zostają jedynie ogniwa. Jeśli zachodzi jednak taka konieczność, montowana jest również nowa płytka BMS, która zarządza procesem ładowania i rozładowania akumulatora. Regenerujemy baterie typu Li-Ion z ogniwami 18650 (Sanyo, LG, Sony, Panasonic).

Regenracja baterii jest dużo tańsza niż kupno nowej oryginalnej baterii. Z tego względu naprawa baterii jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym dla wielu naszych Klientów.

TWORZENIE NOWEJ BATERII

Na życzenie klienta tworzymy pakiety ogniw niestandardowych pod przeróbki rowerowe.

ZAKUP NOWEJ ORYGINALNEJ BATERII

Za pośrednictwem naszego serwisu możesz również zamówić nową oryginalną baterię. Zajmiemy się jej wymianą oraz sprawdzeniem, czy po jej podłączeniu wszystko działa poprawnie.

Doradztwo przy wyborze odpowiedniej baterii

EL-BIKE rowery elektryczneKażda marka roweru elektrycznego posiada swój dedykowany rodzaj baterii. Nawet w obrębie jednej marki istnieje wiele różnych rodzajów. Niektóre z nich mają więcej ogniw, a tym samym wystarczają na zrobienie większego dystansu jazdy. Przy wyborze właściwej baterii istotna jest więc fachowa wiedza. Precyzyjne dobranie konkretnego rodzaju akumulatora do danego typu roweru elektrycznego jest bardzo ważne.

Korzystając z naszych usług możesz mieć pewność, że pomożemy Ci wybrać baterię optymalną do Twojego roweru oraz do Twoich potrzeb.